Przekaż swój 1,5% podatku, wesprzyj Ptasi Szpital

W zeszłym roku 162 osoby przekazały nam swój 1% podatku, dołącz do nich zostań przyjacielem ptaków. Pomóż nam sfinansować koszty leczeniai rehabilitacji dla kolejnych poszkodowanych ptaków.

KRS 0000263522

Od 2004 zajmujemy się leczeniem i rehabilitacją dzikich ptaków, pomagamy ponad 1000 ptaków rocznie


W prowadzonym przez nas Ptasim Szpitalu, czyli Ośrodku Rehabilitacji Ptaków Dzikich w Bukwałdzie każdy potrzebujący ptak znajduje opiekę i schronienie. Wiemy jak pomagać - dr Ewa ma 24 letnie doświadczenie w leczeniu dzikich ptaków. Mamy odpowiednie warunki - na terenie ośrodka znajduje się specjalistyczna klinika (wraz z salą operacyjną, zabiegową i pracownią RTG) oraz woliery rehabilitacyjne i treningowe.

Co się stanie, jeżeli przekażesz nam 1,5% swojego podatku?


Pomożesz kolejnym poturbowanym przez los ptakom - te, które trafiają do nas ranne i chore dostaną opiekę i szansę na powrót do zdrowia, osierocone pisklęta zastępczy dom, a niepełnosprawne ptaki bezpieczne schronienie i azyl. Wszystkie te ptaki bez naszej pomocy byłyby skazane na cierpienie i samotną śmierć.

Dzięki środkom z 1,5 podatku będziemy mogli sfinansować koszty leczenia, rehabilitacji i opieki dla kolejnych ptaków.

Ptaki są dla nas ważne, podejrzewamy, że skoro tu jesteś to dla Ciebie zapewne też :)


To dla nas wszystkich sprawa osobista: jedni pomagają, bo obserwują ptaki, inni pomagają, bo chcą zatroszczyć się o swoich najbliższych dzikich sąsiadów, jeszcze inni pomagają, bo jako ludzie czują się odpowiedzialni za krzywdę ptaków. Motywacji jest wiele, cel jeden - to nas wszystkich łaczy.

Dołącz do nas, pomóż pokrzywdzonym ptakom. Kto je uratuje, jeżeli my tego nie zrobimy?


Niemal codziennie trafiają do nas kolejne poszkodowane ptaki - walczymy o życie każdego z nich. Tej walki nie damy rady toczyć sami. Opieka nad dzikimi zwierzętami nie jest systemowo finansowana z budżetu państwa. Organizacje takie, jak nasza pozostają same z kwestią znalezienia środków na pokrycie kosztów swojej działalności, dlatego prosimy Cię o pomoc.

Każde dołożone do naszych skrzydeł pióro jest szansą dla kolejnego poszkodowanego ptaka na zdrowie i powrót do naturalnego środowiska.

Dołóż pióro do skrzydeł albatrosa, wesprzyj Ptasi Szpital

Wesprzyj Ptasi Szpital

#WspieramAlbatrosa

Darowizna na rzecz Fundacji Albatros, cel szczegółowy wsparcie dla Ptasiego Szpitala

Razem możemy zmienić los pokrzywdzonych ptaków, które bez naszej pomocy będą skazane na cierpienie i śmierć. Dołóż pióro do skrzydeł Albatrosa, uratujmy razem kolejne ptaki!

Wybierz kwotę darowizny: 1 wybrana kwota = 1 pióro

Liczba piór:

Kategoria:

Liczba zebranych piór: 340
z 1212*
z 624*
*1212 to symboliczna liczba - tyle ptaków przyjęliśmy do Ptasiego Szpitala w 2022. Każda darowizna, to jedno pióro dołożone do skrzydeł albatrosa i szansa dla kolejnych poszkodowanych ptaków na życie.

Opis


Przez ponad 19 lat pomogliśmy już ponad 8000 ptaków. Niemal codziennie trafiają do nas kolejne poszkodowane ptaki, które pilnie potrzebują naszej pomocy, aby przeżyć.

Razem możemy je uratować – dołóż pióro do skrzydeł Albatrosa.

Pióro to symboliczna cegiełka, darowizna wspierająca leczenie dzikich ptaków w prowadzonym przez nas Ptasim Szpitalu, czyli inaczej Ośrodku Rehabilitacji Ptaków Dzikich w Bukwałdzie. Każde dołożone do naszych skrzydeł pióro symbolizuje jedno uratowane ptasie życie i jednocześnie jest szansą dla kolejnego poszkodowanego ptaka na zdrowie i powrót do naturalnego środowiska.

Patronem naszej fundacji został albatros, bo ma największe na świecie skrzydła. My też o takich marzymy, bo im większe będą nasze skrzydła, tym więcej pokrzywdzonych ptaków będzie mogło znaleźć pod nimi schronienie i troskliwą opiekę.

Nasze skrzydła mogą stać się większe dzięki Twojemu wsparciu. Pokażmy, że ptaki mają wielu wspaniałych przyjaciół i że ich los nie jest nam obojętny.Zastanawiacie się dlaczego prosimy Was o wsparcie?

W Ptasim Szpitalu walczymy o życie ptaków, które do nas trafiają. Tej walki nie damy rady toczyć sami, dlatego prosimy Was o wsparcie.

Opieka nad dzikimi zwierzętami nie jest systemowo finansowana z budżetu państwa. Organizacje takie, jak nasza pozostają same z kwestią znalezienia środków na pokrycie kosztów swojej działalności. Funkcjonujemy tylko dzięki grantom oraz wsparciu wspaniałych osób, które swoimi darowiznami pomagają nam finansować utrzymanie ośrodka.

W każdym roku przyjmujemy większą liczbę pacjentów, niż w roku poprzednim.

W roku 2021 przyjęliśmy 1045 pacjentów, w zeszłym roku przyjęliśmy 1212 pacjentów. W każdym roku ta liczba rośnie. Każdemu poszkodowanemu ptakowi zapewniamy opiekę weterynaryjną i pielęgniarską, odpowiednie schronienie i karmę. Miesięcznie zużywamy 1,5 tony pokarmu. W każdy miesiącu koszty utrzymania ośrodka rosną.

Jakie są koszty utrzymania Ptasiego Szpitala?

To kilkanaście tysięcy miesięcznie. Wystarczy pomnożyć razy tysiąc kwotę, którą przeznaczasz na opiekę nad swoim pupilem, psem, kotem, szczególnie kiedy zachoruje. Pamiętaj, że my rocznie mamy pod opieką nie jedno zwierzę, a ponad 1000. Aby móc dalej pomagać poszkodowanym ptakom, potrzebujemy Twojego wsparcia.

Od kilkunastu lat bezpłatnie opiekujemy się poszkodowanymi ptakami z naszego regionu oraz udzielamy informacji dotyczących tego, jak pomagać. Jesteśmy największy tego typu ośrodkiem w regionie. Jeżeli przestalibyśmy działać, to kto zajął by się poszkodowanymi ptakami? Co by się z nimi stało?

Ptaki, które do nas trafiają często są w stanie krytycznym i nasza pomoc jest często ich jedyną szansą na przeżycie. Razem możemy zmienić ich los i dać im szansę na to, by ich historia skończyła się szczęśliwie, dołącz do nas.Zobacz, co zrobiliśmy dzięki Waszemu wsparciu:

Zapoznaj się ze sprawozdaniem na temat naszej działalności – zobacz raport


Pamiętaj, że darowiznę możesz odliczyć od podstawy opodatkowania:

W przypadku osób fizycznych do 6%, w przypadku osób prawnych do 10% uzyskanego dochodu. Jeżeli zechcesz skorzystać z w/w ulg wymaganym przez Urząd Skarbowy dokumentem jest potwierdzenie dokonania przelewu.


1 wybrana kwota = 1 pióro

*1212 to symboliczna liczba - tyle ptaków przyjęliśmy do Ptasiego Szpitala w roku 2022, każde podarowane pióro pomoże sfinansowac leczenie ptaków w tym roku